kolmapäev, 12. märts 2008

Sandor Liive: Energeetikas tuleb otsused teha majanduslikust loogikast lähtudes

Gea Otsa, MKMi pressinõunik

Eesti Energia juht Sandor Liive ütles täna foorumil „Millist energiasüsteemi me tahame?“ diskussioonipaneelis osaledes, et energeetikas tuleb otsuseid teha lähtudes majanduslikust loogikast.

„Nii lühikeses kui ka pikas perspektiivis võidab Eesti sellest, kui AS Eesti Energia on tugev firma. Selleks, et Eesti Energia oleks aga tugev ka kümne aasta pärast, peame me täna tegema majanduslikult õigeid otsuseid,“ ütles Liive.

Eesti Energia juht lükkas ümber müüdi, et Narva Elektrijaama põlevkiviplokid tuleks aastast 2016 sulgeda. „On tõsi, et aastast 2016 muutuvad mõned keskkonnanõuded karmimaks, kuid see ei tähenda, et põlevkivist elektri tootmine tuleks lõpetada."

"Uute plokkide ehitamise korral on tegemist investeerimisotsustega suurusjärgus 10 miljardit krooni ja rohkem, seetõttu tuleb seda väga hoolega analüüsida, tellida uuringuid, teha pilootprojekte. Mingit venitamist ei toimu,“ ütles Liive, vastates saalist esitatud küsimusele, kas AS Eesti Energia ei oleks pidanud olulisi investeeringuid juba ammu ära tegema.

Küsimusele, kas Eesti peaks olema energiat eksportiv riik, vastas Liive, et eksportimise vajadus ja võimalus peaks tekkima vabaturumajanduse toimimisel.

Kommentaare ei ole: